רכיבה מתקדמת - מה זה ולמה זה חשוב?

רכיבה מתקדמת.

מה זה ולמה זה חשוב?

 

כתב: דור אבן-כץ.

רכיבה מתקדמת היא שמו הכולל של תחום הכשרות רכיבה על אופנועים וכלי רכב דו-גלגליים. מדובר בהדרכות לרוכבים אשר מעוניינים לשפר את השליטה הטכנית במכונה ולקבל כלים אסטרטגיים לרכיבה בטוחה בכביש הציבורי. בקצה הפירמידה עוסק התחום גם בשכלול מיומנויות התפעול לטובת רכיבה ספורטיבית במסלולים המירוץ הייעודים וברכיבת השטח המתמקצעת.

תאונות דרכים קטלניות בהן היו מעורבים רוכבי אופנועים נהיו שגרה. עם זאת, דו-גלגליים הם כנראה הפתרון המיידי והיעיל ביותר לשחרור עומסי התנועה בכבישי ישראל. הבעיה היא שתהליך הוצאת רישיון הנהיגה מיושן ומקולקל ורכיבה דורשת ידע והכשרה מקצועית בכדי להוריד את ההסתברות לתאונה. בשונה מלפני 30 שנה, יש כיום בישראל את הידע והשיטתיות בכדי להפוך כל רוכב אופנוע/קטנוע לרוכב טוב ובטוח יותר.

למה אתם צריכים את זה?

1.      בישראל לא מלמדים רכיבה אלא מקנים שיטות בכדי לעבור את מבחן הרישיון("טסט"). מדי פעם נתקלים במורה נהיגה אכפתי שמעביר פיסות ידע שימושיות ומעודכנות אבל רובם הגדול של התלמידים צולח את הטסט אבל ממש לא יודע לרכוב. הבנת הרכיבה לוקה בחסר, הבסיס הטכני לא קיים, וכתוצאה מכך היכולת לבלום, לפנות או להתנהל בתוך הג'ונגל התחבורתי-ישראלי ירודה מאוד.

 

2.      עכשיו בטח תשאלו "היי, למה כשהוצאתי רישיון נהיגה לרכב לא שלחת אותי לקורס נהיגה מתקדמת?" בגלל שלרכוב על אופנוע מסוכן יותר. מערכות הבטיחות, אם יש, מוגבלות משמעותית ביכולותיהן לשמור אותך מטעויות אנוש, אין מעטפת פח, אין כריות אוויר, אין חגורת בטיחות. תפעול אופנוע מורכב יותר מנהיגת רכב!

 

3.      גם אם אתם מאותו זן של רוכבים מוכשרים, אתם עדיין בני אנוש בעלי אינסטינקט אנושי שמנוגד לטכניקה הדרושה לרכיבת אופנוע. זה נשמע מוזר, אנחנו יודעים. גם רוכב מוכשר מאוד יופתע מהשינוי שהוא יעבור אצלנו לאחר הדרכת רכיבה מתקדמת. כמו במקצועות ספורט שונים, הגוף והמח שלנו מתכנס להרגלים טכניים ממקום של נוחות, כשתלמדו את הטכניקות הנכונות, לקטנוע זעיר או לאופנוע חזק, תדעו לבצע השכבה, האצה ובלימה יעילה וטובה יותר.

 

הדרכות הרכיבה המתקדמת מותאמות לכל סוגי הכלים, לכל הרוכבים, בכל גיל, ללא תלות בוותק רכיבה. כל אחד יכול להרוויח כלים מעשיים לרכיבה היומיומית. ישנן תוכניות מגוונות אבל הבסיס אותו אנחנו רואים כחובה לכלל הרוכבים לא מכוון רק למנוסים או רק לרוכבים מתחילים. תוכלו לראות במגרשים את כל סוגי הדו-גלגליים מתרגלים את אותו החומר יחד.

 

 

4.      לא משנה כמה אתם טובים בלמידה עצמית, יש גבול להתקדמות בשיטה הזו. בנוסף, תרגול והקניית הבסיס בסביבה סטרילית ומבוקרת תחת עיניהם הפקוחות של מדריכים מנוסים היא בעלת ערך מוסף משמעותי. אין תחליף להדרכה איכותית וניסיון. אין בעולם הדו-גלגלי תחליף לרכיבה מתקדמת.

 

לשיטתנו, קורס רכיבה מתקדמת הוא הכרח לרוכב בכביש הציבורי בישראל! זו הדרך המקצועית ביותר בעזרתה ניתן להוריד את הסיכוי למעורבות בתאונות דרכים.

מעוניין לדעת על תכנית ההכשרה המשתלמת עבורך, השאר פרטים ונשוב אליך או שלחו הודעה בוואטסאפ.

 לפרטים על קורס הדגל הראשון בסדרת ההכשרה הבסיסית שלנו- פרו 1- לחצו כאן.

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך