אילוף קופים

אילוף קופים זו משימה קשה,
במיוחד כשהקצב עולה ואיתו האנדרנלין.

אצל כל אחד ואחת מרוכבי השטח והכביש משתכן לו קוף שובב שרק ממתין לפרוץ את הכלוב ולשבש לנו את הרכיבה.

ב-35 שנות האופנוענות שלי ובמיוחד ברכיבות השטח אני חי בדו קיום מתוח ושברירי עם להקת קופי מקוק בתוך כלוב בראשי, חלקם שקטים, מתונים ומתנדנדים להם בפנאן על החבלים וממתינים לפקודה לצאת להשתולל, אך רובם שובבים מאוד ואפילו מסוכנים,  מתנדנדים בחוסר נוחות בכלוב ומנסים כל הזמן להתעסק עם המנעול, 
להשתחרר החוצה ולשבש לי ת'חיים.

אז למה הטיפ? ומה המטרה?

אלף את הקוף ושלוט בו!
המטרה היא לחזור מהרכיבה בשלום. עדיין רכיבת וואסח על הגז אך עם שליטה עצמית, מלווה בתכנון תא הרכיבה שרץ ומלווה אותנו קדימה.

אז איך? איך?? קיבינימט.

בזמן הרכיבה, כשהגוף חם, השביל פתוח לרווחה ולוחש לך לנסר אותו, כשאתה מרגיש ממש מחובר לאופנוע, כשאתה שומע שאגות של כיף בקסדה, כשהאנדרנלין זורם ועולה לראש...אז מתחילות השטויות, הווסאח הלא מבוקר על הגז, המון "כמעטים", הקו כבר לא מדויק, תכנון הרכיבה לוקה בחסר והביצוע לא מתיישב בול על התכנון, זריקות הזנב כבר פחות נשלטות, הקצב כבר גבוה מידי, ההוא בדיוק עקף אותך, האגו משתלט וכבר לא נותר לך "ספייר" לתיקון. מה שנקרא "אתה רוכב על הקצה שלך".

אז,
זה בדיוק הזמן לאלף את הקוף, זה בדיוק הזמן שאנחנו כרוכבים חייבים לגלות שליטה ואחריות. זה בדיוק הזמן של הבגרות כרוכב שרוצה וואסח ואחלה גז, אבל לחזור בשלום הביתה, זה בדיוק הזמן לשלוט בקוף, לרסן אותו, להשאיר את האגו במחסן בבית, לתפוס את הקוף בזנב ולהטיס אותו חזרה לכלוב.

אז בפעם הבאה שהקוף משתחרר לכם (אני מניח שזה יקרה ממש בקרוב)... זו ההזדמנות שלכם לבחון את כושר האילוף שלכם.

שלכם,
צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך