סיבוב בזק- הוסקוורנה FE250 דגם 2022

כפיר לוין תהה האם מנוע 250 סמ"ק מרובע פעימות "מספיק לו". הוא יצא עם הוסקוורנה וחזר עם שורה תחתונה.

 כתב: כפיר לוין 


למה?

 

כבעל ניסיון על מרבית דגמי האנדורו הנמכרים בישראל, אני מחשיב את עצמי רוכב הכל מהכל. וככזה, בבעלותי בטא 350 ארבע-פעימתי. הסיבה היא החשיבות שאני מייחס להתנהגות וניטראליות על-פני כוח. עם זאת, מבחינה קטגורית אופנועי ה- 250F לא מספיק חזקים עבור השימושים שלי והאופן בו חשוב לי להנות מהרכיבה.

ולכן, כאשר התחילו הדיבורים על מנוע משופר ויותר "חי" בגרסה האחרונה מבית ק.ט.מ/האסקי/ גאסגאס - מצאתי את עצמי שואל האם "מספיק לי" 250מרובע?

 

איך?

קודם כל תמיד כיף להניף רגל מעל לאוכפו של סייח אנדורו טרי ואיכותי כפי שהתרגלנו בשנים האחרונות בדגמי הוסקוורנה. ה-FE250 איכותי מאוד ומגומר היטב. ציון 100 בתפעול וחיבור למכונה! כלי ההדגמה צויד במפלט משופר במסגרת חבילת האבזור שמגיעה במעמד הרכישה יחד עם מיגונים חשובים, והצליל בשרני אך אינו מטריד.

 

התנהגות הכלי והתגובות לשינויי הכיוון מצד אחד, ושמירת היציבות ותחושת הביטחון על הקו הנבחר מצד שני  - מעולות. כפי שציפיתי, עבודת הבולמים איכותית. נקודה. יהיו מי שקצב הרכיבה הגבוה שלהם או משקלם העצמי הגבוה יגרמו להם לתאר את המתלים כרכים מדי. מנגנון הלינק בבולם האחורי עובד היטב ובכללי – ה-FE250  מרגיש מאוד "צמוד" לקרקע והמתלים עוקבים היטב אחרי התוואי ות'כלס, כחבילה כוללת- מצוינים.

 

מנוע מנוע.


המנוע הפתיע לטובה, וזאת בעצם הנקודה העיקרית שעניינה אותי (כי השאר כבר לא בגדר הפתעה). מה שהרגשתי הוא לא בהכרח שיש למנוע יותר כוח סופי מבעבר, אלא דווקא את זמינות המומנט שהשתפרה. כלומר, הדחף מגיע מוקדם ויעיל יותר. המנוע חלק יותר ומסוגל לרדת לסל"דים נמוכים יותר כאשר הנטייה להיכבות בהפתעה - נמוכה יותר.

מה שאני אוהב במנועי ה-250 המרובעים זה שהם לא גדולים עליי. אני יכול להיות על הגז בביטחון מלא. זה מאפשר לי להיות הרבה יותר זמן בגז פתוח בהשוואה לרכיבה על אופנועים עם מנועים גדולים וחזקים יותר.


המנוע החדש יעיל יותר מאשר בגרסאות הקודמות, מתחיל לדחוף טוב ומוקדם יותר, הכוח מתגבר באופן לינארי ועוזר לשמר את האחיזה בגלגל האחורי, וכמו שהיה כבר קודם - בחצי העליון של הסל"ד - לא חסר כוח, עבורי בכל אופן.

 

אז מה יהיה הנפח של אופנוע האנדורו הבא שלי? 


לסיכום אפשר לומר שמנוע ה-250F מציע פחות ממנוע ה350F- שגם מייצרים יותר יציבות כיוונית, הווה אומר,  פחות זריזות בהיגוי ובשינויי הכיוון.  ובזה, ללא ספק, מצטיין מנוע ה-250 המודרני של ההאסקי. כאן יש מנוע 250 יעיל ושימושי יותר בחצי התחתון של הסל"ד, והחצי העליון נשאר טוב כשהיה. עבורי זה מצמצם את הפער בתחום הכוח השימושי ביחס למנועי 350 ומשאיר את האופנוע קליל וזריז בשינויי כיוון.
השתכנעתי ע"י ההוסקוורנהFE250 המדליק. מספיק לי 250 סמ"ק!

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך