חווית רכיבה GASGAS EC300

גאסגאס EC300 דגם 2021 הוא כלי כמעט זהה לאחיו הלבנים והכתומים מביתו החדש באוסטריה. אנחנו חווינו אותו ברכיבת מדבר עיקשת ובאנדורו טכני ומיוזע של קיץ באזור מודיעין.

כתב: סיון לבלנטל.

צילום: רונן טופלברג, דור אבן-כץ


הנפת רגל ראשונה וזה מרגיש מוכר מדי. אה, נכון, תנוחת הרכיבה וההתמקמות עליו מזכירה מאוד את הק.ט.מ EXC300

הדו"פ המפלצתי והגדול מבית גאסגאס, בנפח 300 סמ"ק, מרגיש "חי ובועט" ותגובת המצערת מידית וללא "השהייה" אותה אפשר לדמיין לגבי דו"פים בעלי הזרקת דלק.

האופנוע נטול מניירות (לטוב ולרע), נראה ומרגיש "פשוט" אבל עושה את העבודה, כלומר: האופנוע קליל, תגובת המצערת מדויקת והכלי אמיד וחזק פיזית אל מול איתני הטבע.

המצמד והבלמים ממלאים חובותיהם על הצד הטוב ביותר. המצמד עם משאבה תוצרת "ברייקטק" הלקוחה מעולם הטריאל מספק טווח עבודה רחב ופרקטי והבלמים מאפשרים עבודה רגישה ותקשורת מדויקת עם ההתרחשויות בין הצמיגים לקרקע.

מתלי ה-WP המקוריים מכוילים על הצד הרך ועובדים מעולה ברכיבה הטכנית, במהירויות הנמוכות, כשגורסים סלעים וכשמוצאים מכשולי דוך מאתגרים.  אני מאמין שלרוב הרוכבים אופי עבודת המתלים המדובר מתאים. זה יוצר מעין נעימות וזרימה ברכיבה (מזכיר רכות מעולם הרכב האמריקאי).

גאסגאס EC300 בגלגולו הנוכחי, תחת ידי ק.ט.מ, הוא מכונת הארד-אנדורו מקצועית ומהנה עם חתיכת מנוע חזק, מכלולים נהדרים ופשטות עיצובית על הצד הטוב שלה.

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך