חווית רכיבה - ימאהה טנרה 700

כתב: כפיר אלדד. 

ככה ימאהה טנרה 700 הוכיח לנו שלא חייבים את דף הנתונים הכי מרשים בכדי להינות מאופנוענות במקסימום. אדוונצ'ר להמונים? להלן המתכון.

מי אתה?

ימאהה טנרה אומנם פרץ מחדש לחיינו בסוף שנת 2019 אך שורשיו עמוקים מאוד, עוד מימי ה-xt600z  ,דרך ה-XTZ750, אל הטנרה  660 שהושק עולמית בשנת 2006 ועד הגרסה החדשה והמוצלחת לשמה התכנסנו. טנרה 700 2019. גרסת הייצור הסדרתי לקונספט המפתה T7.

ימאהה טנרה 700, הוא אופנוע שטח חרוץ. מאופיין במכלולים פשוטים, תג מחיר זול, מנוע מוכח ומוכר מה-MT07. ללא בקרות למעט ABS. ככה ימאהה החליטו לפצח את קטגוריית האדוונצ'ר הבינוניים.

תעשה סיבוב, תבין.

וואלק צליל טוב. המנוע מזמין. האצות ביניים- מושך מכל סל"ד. לא כמו מפלצות ליטר מוכרות אבל לא רע בכלל ובייחוד כשהכוח זמין מיידית.

פקודת היגוי אל תוך הפניה ומיד מבין- זה לא אדוונצ'ר סטנדרטי. זה יותר סופרמוטו גדול מידות. האופנוע חד, זריז ומהודק מאוד בפניות כל עוד המהירויות לא מאוד גבוהות. התנהגות דינאמית מדהימה ומפתיעה, החיבור אליו פשוט מיידי.

אחרי משחקי אספלט שוחקי גומי, וואמוס אל השטח. בשנייה הראשונה שהגלגלים על הכורכר האופנוע מתעורר, המתלים הרכים סופגים נהדר ומתפקדים באופן מאוזן ומותאם לאופנוע. ברגע הרגשתי רוכב טוב יותר. הטנרה מגהץ את השטח, זורם על בעיות אחיזה ומשתגר קדימה אפילו בלי צמיגי קוביות. קפיצות, דריפטים, הכל הולך. הטנרה חתיכת משת"פ ממזר.

אהבה.

ימאהה הבינו שבשטח לא צריך המון סוסים. צריך קלילות וזריזות. הם הבינו שאדוונצ'ר יקר בשטח זה סיפור מאיים. ימאהה גילו את הנוסחה!  השטח תובעני והחבילה הכוללת שבנו פה ימאהה אומנם בנויה מחלקים פשוטים אבל השלם גדול בהרבה מסך חלקיו ומדף נתוניו.

מעבר להיותו מוצלח ומאוזן הטנרה 700 החדש גם זול לרכישה ולאחזקה בזכות הפשטות המאפיינת אותו. הוא לא הכי נוח בהשוואה לכורסאות ואולי תרגישו בו צפוף ברכיבה בזוג אבל שוב, הכל לטובת חסכון משקל ולהיות מכוון עד כמה שאפשר לשטח תוך שמירה על חלקים פשוטים שינגישו אותו במחיר זול לצרכן הקצה.

התאהבנו בו. כלי כניסה מדהים. פורץ דרך בתחום האדוונצ'רים הקרביים, פלטפורמה מעולה לשיפורים, לא הכי חזק, לא הכי משוכלל אבל אופנוע בעל נפש מחוספסת שלא מפחדת משום דבר ונותן תמורה מדהימה לכסף- בשטח ובכביש.

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך