• עולם השטח

  • רכיבת שטח הינה תחום מורכב הכולל כמובן אופנוע מתאים אך גם יכולות רכיבה עשירות המאפשרות לרוכב להגיב למגוון רב של מצבים העומדים מולו. זאת עקב היותו של השטח מקום שאינו סלול ומפולס כמו הכבישים, ולכן התדירות בה פוגש הרוכב והאופנוע שתחתיו מגוון בעיות כגון בורות, מדרגות, מכשולים מזדמנים, עליות ומורדות, שיפועי צד וכמובן טווח רחב מאוד של סוגי קרקע.

    בהינתן אופנוע מתאים, ולצורך העניין אין מדובר רק באופנועי שטח אלא גם כל משפחות הדו-שימושיים והאדוונצ'רים, מומלץ מאוד לחוות רכיבה עם האופנוע בתוואי שטח מתון המספק אחיזה טובה באופן יחסי. ההתמודדות אם האופנוע בתנאי רכיבה ואחיזה מגוונים מעשירה את יכולות הרוכב בשליטה, תפעול נכון וחלק כמו גם היכולת לשמור על היציבות ברמה גבוהה.

     כחלק מהעבודה במסגרת המכרזים להדרכת כל הדו-גלגליים בכוחות הביטחון והשיטור, משולב יום שטח מלא הכולל טכניקות להשגת יציבות ואחיזה, בלימות ופניות, והתמודדות עם עליות ומורדות בשיפועים משתנים. מעבר לעובדה כי יחידות מסויימות נדרשות לתפקד ולהתנייד בתנאי שטח (עם אופנוע דו-שימושי גדול, שני רוכבים וזיווד), הרי שגם היחידות שאינן נידרשות לכך עוברות את אימון השטח הבסיסי וזאת לא על מנת להפוך לרוכבי שטח – אלא מאחר ואימון השטח הבסיסי הוא חיוני לצורך שליטה גבוהה באופנוע גם ברכיבת כביש. רוכב המסוגל לתפקד ברכיבה בשטח לא סלול, לשמור על יציבות, אחיזה, שמירת כיוון ומהירות – בוודאות יהיה מסוגל לתפקד טוב יותר בכל אספקט של רכיבת כביש כולל עמידה במשימות תובעניות כפי שנידרשים הרוכבים המיקצועיים.     לפרטים נוספים פנו לפרוריידינג 052-232-6659 - אפשר גם בוואטסאפ :)

מעונין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך:

הקורסים שלנו

להפוך את הרכיבה לבטוחה יותר עבורך