חווית רכיבה GASGAS EC300

גאסגאס EC300 דגם 2021 הוא כלי כמעט זהה לאחיו הלבנים והכתומים מביתו החדש באוסטריה. אנחנו חווינו אותו ברכיבת מדבר עיקשת ובאנדורו טכני ומיוזע של קיץ באזור מודיעין.

כתב: סיון לבלנטל.

צילום: רונן טופלברג, דור אבן-כץ

הנפת רגל ראשונה וזה מרגיש מוכר מדי. אה, נכון, תנוחת הרכיבה וההתמקמות עליו מזכירה מאוד את הק.ט.מ EXC300

הדו"פ המפלצתי והגדול מבית גאסגאס, בנפח 300 סמ"ק, מרגיש "חי ובועט" ותגובת המצערת מידית וללא "השהייה" אותה אפשר לדמיין לגבי דו"פים בעלי הזרקת דלק.

האופנוע נטול מניירות (לטוב ולרע), נראה ומרגיש "פשוט" אבל עושה את העבודה, כלומר: האופנוע קליל, תגובת המצערת מדויקת והכלי אמיד וחזק פיזית אל מול איתני הטבע.

המצמד והבלמים ממלאים חובותיהם על הצד הטוב ביותר. המצמד עם משאבה תוצרת "ברייקטק" הלקוחה מעולם הטריאל מספק טווח עבודה רחב ופרקטי והבלמים מאפשרים עבודה רגישה ותקשורת מדויקת עם ההתרחשויות בין הצמיגים לקרקע.

מתלי ה-WP המקוריים מכוילים על הצד הרך ועובדים מעולה ברכיבה הטכנית, במהירויות הנמוכות, כשגורסים סלעים וכשמוצאים מכשולי דוך מאתגרים.  אני מאמין שלרוב הרוכבים אופי עבודת המתלים המדובר מתאים. זה יוצר מעין נעימות וזרימה ברכיבה (מזכיר רכות מעולם הרכב האמריקאי).

גאסגאס EC300 בגלגולו הנוכחי, תחת ידי ק.ט.מ, הוא מכונת הארד-אנדורו מקצועית ומהנה עם חתיכת מנוע חזק, מכלולים נהדרים ופשטות עיצובית על הצד הטוב שלה.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: