חווית רכיבה – ימאהה טנרה 700

כתב: כפיר אלדד. 

ככה ימאהה טנרה 700 הוכיח לנו שלא חייבים את דף הנתונים הכי מרשים בכדי להינות מאופנוענות במקסימום. אדוונצ'ר להמונים? להלן המתכון.

מי אתה?

ימאהה טנרה אומנם פרץ מחדש לחיינו בסוף שנת 2019 אך שורשיו עמוקים מאוד, עוד מימי ה-xt600z  ,דרך ה-XTZ750, אל הטנרה  660 שהושק עולמית בשנת 2006 ועד הגרסה החדשה והמוצלחת לשמה התכנסנו. טנרה 700 2019. גרסת הייצור הסדרתי לקונספט המפתה T7.

ימאהה טנרה 700, הוא אופנוע שטח חרוץ. מאופיין במכלולים פשוטים, תג מחיר זול, מנוע מוכח ומוכר מה-MT07. ללא בקרות למעט ABS. ככה ימאהה החליטו לפצח את קטגוריית האדוונצ'ר הבינוניים.

תעשה סיבוב, תבין.

וואלק צליל טוב. המנוע מזמין. האצות ביניים- מושך מכל סל"ד. לא כמו מפלצות ליטר מוכרות אבל לא רע בכלל ובייחוד כשהכוח זמין מיידית.

פקודת היגוי אל תוך הפניה ומיד מבין- זה לא אדוונצ'ר סטנדרטי. זה יותר סופרמוטו גדול מידות. האופנוע חד, זריז ומהודק מאוד בפניות כל עוד המהירויות לא מאוד גבוהות. התנהגות דינאמית מדהימה ומפתיעה, החיבור אליו פשוט מיידי.

אחרי משחקי אספלט שוחקי גומי, וואמוס אל השטח. בשנייה הראשונה שהגלגלים על הכורכר האופנוע מתעורר, המתלים הרכים סופגים נהדר ומתפקדים באופן מאוזן ומותאם לאופנוע. ברגע הרגשתי רוכב טוב יותר. הטנרה מגהץ את השטח, זורם על בעיות אחיזה ומשתגר קדימה אפילו בלי צמיגי קוביות. קפיצות, דריפטים, הכל הולך. הטנרה חתיכת משת"פ ממזר.

אהבה.

ימאהה הבינו שבשטח לא צריך המון סוסים. צריך קלילות וזריזות. הם הבינו שאדוונצ'ר יקר בשטח זה סיפור מאיים. ימאהה גילו את הנוסחה!  השטח תובעני והחבילה הכוללת שבנו פה ימאהה אומנם בנויה מחלקים פשוטים אבל השלם גדול בהרבה מסך חלקיו ומדף נתוניו.

מעבר להיותו מוצלח ומאוזן הטנרה 700 החדש גם זול לרכישה ולאחזקה בזכות הפשטות המאפיינת אותו. הוא לא הכי נוח בהשוואה לכורסאות ואולי תרגישו בו צפוף ברכיבה בזוג אבל שוב, הכל לטובת חסכון משקל ולהיות מכוון עד כמה שאפשר לשטח תוך שמירה על חלקים פשוטים שינגישו אותו במחיר זול לצרכן הקצה.

התאהבנו בו. כלי כניסה מדהים. פורץ דרך בתחום האדוונצ'רים הקרביים, פלטפורמה מעולה לשיפורים, לא הכי חזק, לא הכי משוכלל אבל אופנוע בעל נפש מחוספסת שלא מפחדת משום דבר ונותן תמורה מדהימה לכסף- בשטח ובכביש.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: