"…דברים שרואים משם לא רואים מכאן…"

"…דברים שרואים מכאן, לא רואים משם…"

הכידון קצת "כבד ועצלן",

מסתבר שחסר קצת לחץ אוויר בקדמי?

אז אם כבר עצרת, אם כבר כרעת ברך סטייל "הצעת נישואים", אם כבר אתה קרוב לגלגל וממלא אוויר…תן מבט על הצמיג, תן מבט על החישורים(שפיצים), מתי כבר היה לך זמן להביט עליהם ככה מקרוב?

חפש מסמר או בורג ישן תקוע, חפש אם יש לך איזה עיקום או מכה או אפילו לכלוך על הג'אנט ותן סריקה על האופנוע מזווית של "דברים שרואים מכאן, לא רואים משם".

ועוד קצת בקטנה, מלא או בדוק לחץ אוויר תקין כשהצמיגים קרים(זו המלצת רוב היצרנים) והכוונה היא, לא אחרי רכיבה של חצי שעה או שעה, אלא עד 10 דקות מתחילת הרכיבה הצמיג עדיין נחשב "קר".

תנו בגזזזזז…אבל עם תכנון!

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: