רוכב אל הלא נודע…?

אין טיול שבו לא קורצת לנו בזווית העין איזו עליה מעניינת שלוחשת לנו "בוא גבר…בוא עלה.." וכרוכבי אדוונצ'ר ואנדורו מפומפמי אדרנלין אין מצב שאנחנו לא נכוון את הקדמי לכיוון העלייה ויאלללה בלאגן!

אז נכון, This is adventure is all about .

המה מה, אם ראית את תחילת העלייה, את סופה וביכולת שלך לתכנן את כל אורכה, לך על זה תוך צעקות תוך-קסדתיות.

במידה וזו עלייה שאף פעם לא עלית, אתה לא מכיר אותה והיא לא אותך ואין לך אפשרות לראות ולדעת מה קורה שם למעלה, אז אין יכולת תכנון מלאה. כשהתכנית לוקה בחסר יש סיכוי סביר לפיקשושי ביצוע ו"אווץ' כואב" או "נשבר לי" או "מישהו מכיר מחלץ?".

אל תרכוב אל הלא נודע!

זה בדיוק כמו לרוץ אל חדר חשוך שאתה לא מכיר מתוך מזדרון מואר…(צריך להיות אמיץ או טיפש בשביל זה).

השורה התחתונה שלנו היא: 

תן לסייח לנוח על רגלית הצד ועלה את העלייה ברגל. תלמד אותה, בנה לך סיפור דרך בראש בזמן שאתה מטפס אותה ברגל, נסה לזכור פרטים וסימנים שיעזרו לך לכוון את הגלגל הקדמי לשם, אפילו סמן לך עם ענף או משהו בולט אחר את הדרך והכי חשוב- כך תוכל בעצם לראות את סופה, אם אפשרית הירידה ממנה או לא. 

במידה והחלטת לעלות עם האופנוע אז בזמן העלייה המקום כבר יהיה לך מוכר, היית שם, ברגל, סימנת את המעברים, בנית סיפור דרך.

והכי חשוב תיכננת כראוי והסיכוי שתבצע מעולה הוא הרבה יותר גבוה מלרכוב אל הלא נודע.

תנו בגזזזזז, אבל עם תוכנית!

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: