משחק מקדים

אז אני כבר מסביר מהו המשחק המקדים שאליו אני מכוון.

כמה פעמים בתחילת טיול הרגשתם שאתם עדיין לא "שם", עדיין לא מחוברים לאופנוע, משהו עדיין לא בשל, אתה לא חם, חד, מחובר וזורם בחלקות על המנופים בפרט ועל האופנוע בכלל…

חסר משהו.

יש לנו פתרון לעניין!

אז קבעתם טיול בנקודה מסויימת ובזמן מסויים, תגיעו 20 דקות או אפילו חצי שעה לפני ותתרגלו קצת רכיבה בעמידה, תרגלו קצת שמיניות, תרגלו בלימות בעמידה וישיבה. תקפידו על מבט, שחרור כידון וחיבוק האופנוע עם הברכיים. עברו על התיק שמאחור (אם יש) וודא שהכל סגור, מאובטח, קשור. וודאו שכלום לא מציק לכם ברכיבה ושכלום לא מציק לאופנוע. החימום יחבר אתכם לרכיבה ולאופנוע. כשיתחיל הטיול, אתה כבר "שם" אתה כבר "חם" אתה בעניינים! 

לכן,זה- "המשחק המקדים"!

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: