הדק היטב, היטב הדק

בורג כמו כל בורג מחפש כל הזמן רק להפתח.

מה לעשות?! הוא בורג.

אז כן יש מה לעשות. 

ברכיבות שטח על האדוונצ'רים ואפילו יותר ברכיבות האנדורו אבל גם בכביש, הברגים נוטים להשתחרר, הרכיבות הממושכות, הכוחות הפועלים, השטח הקשה, הרעידות האין סופיות של האופנוע עצמו ושל האופנוע במגע עם הקרקע. לכן הקפידו לחזק ברגים מדי כמה רכיבות. 

צאו לסיבוב סביב האופנוע, תכינו את כלי העבודה המתאימים לשלל הגדלים של ברגי האופנוע. אנחנו ממליצים לסגור כל בורג בכוח המומנט המומלץ מהיצרן, סגירה חזקה מדי עלולה לעשות נזק לפלסטיקה או להברגה של אותו בורג. תרכשו לכם מפתח מומנט המתאים לאופנוע, תשכילו בעזרת ספר הרכב וסמנו ברגים רלוונטים וכך תלמדו את מומנט הסגירה לפעמים הבאות.

דרך מצויינת ללמוד על האופנוע, דרך מצויינת לעשות בקרה ובדיקה בו זמנית על שאר החלקים באופנוע, דרך מצויינת לדעת ולהכיר טוב יותר על מה אתה רוכב.

וקבלו טיפ קטנטן בתוך הטיפ: סמן עם טוש סימון לאחר שחיזקת בורג חשוב כלשהו כמו ציר גלגל קדמי או אחורי וכך תוכל רק בעזרת מבט לראות אם אותו אום או בורג נפתח במהלך הרכיבות שלך.

שמור עליו, טפל בו, תקשיב לו והוא ייתן לך ת'נשמה. 

חזקו חברים, חזקו היטב.

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: