הכל בראש

מה?!???!?

זה בדיוק מה שקורה עקב רכיבה ממושכת ללא אטמי אוזניים .

עשרות מאמרים כבר נכתבו על רכיבה ללא אטמים. בשורה התחתונה, רכיבה ללא אטמי אזניים מעל 20 דקות פוגעת חד משמעית באיכות השמיעה והנזק בירידה בשמיעה הוא מצטבר ובלתי הפיך!

לא אכנס כרגע למדידות רעש/דציבלים ושאר נתונים משעממים, אבל אטמים רבותיי, אטמים.

נכון שבדיוק הרכבנו את "מר יושימורה" ו"מיסטר אקרופוביץ" ובא לנו להתענג "מהנביחות שלהם", אז זהו, עדיין תשמעו את הכל, רק בעוצמות בריאות יותר 🙂

 תפחיתו את רעש הסביבה, את רעש המנוע והאגזוז, את רעש הרוח שנכנסת מבעד לפתחי הקסדה ואת רעש זימזום הצמיגים על האספלט. אין קסדה "שקטה", יש קסדה פחות רועשת ותמיד רעש הרוח לאורך זמן יעשה את הנזק שלו. 

ברכיבה עם אטמים, לא רק שנפחית דציבלים אכזריים בדרכם לאוזניים שלנו, אלא גם  נרוויח ריכוז ברכיבה עצמה, תשומת לב לתנועה וכמובן תכנון טוב יותר שיביא לביצוע מדוייק יותר.

אז מה?! אטמים יא ריידרס! על הצרצר הצורם, על האדוונצ'ר המגרגר, על הקסטום הנוצץ ועל הספורטיבי המגזגז.

שלכם,

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: