רעש לבן

ארבע בשורה, סינגל עצבני או וי-טווין מגניב. אנחנו מתחדשים באקרופוביץ' סקסי,  fmf שווה או יושימורה איכותי. האופנוע משתחרר מלפיתת החנק של תקנות זיהום האוויר החנוניות ונושם חופשי. אנחנו איתכם, זה לא רעש, זה צליל, זה סאונד, זו סינפוניה משכרת של מצערת פתוחה ופיצוצי פעימות כוח.

הנה ה"אבל" המבאס מגיע. רכיבה בעיר בסל"ד גבוה מחדירה את הצליל הרועש לכל דירה ובית ועולה עד לקומות הבניינים הגבוהים, מעירה תינוקות משנתם, מקפיצה סבתות ממיטותיהן ומפעילה אצל נפגעי החרדה את כל מנגנוני ההגנה. 

במטותא, בתוך העיר, ליד אנשים, סעו בהילוך גבוה ובסל"ד נמוך.

אף אחד חוץ מילדים מתלהבים ומזילי ריר לא חושב שאתם רוכבי-על כשאתם מפגינים בפאוור ווילי עירוני או משפילים ב.מ.וו ביציאה מרמזור. 

רכבו בפאסון ובשקט נפשי 😉

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: