לבחור נכון

משפחה לא בוחרים (רק שיהיו בריאים) וגם שכנים לא בוחרים (רק שיהיו שקטים), אבל קבוצת רכיבה ועם מי לרכוב אנחנו בהחלט יכולים לבחור ולבחור נכון!

לאן אני חותר? לרוכב כביש או שטח בתחילת דרכו רצוי וכדאי שיבחר לרכוב עם רוכבים שפחות או יותר ברמה שלו ובקצב שלו. כשהבחירה לא נכונה אותו רוכב יהיה עסוק "בלשרוד" את הרכיבה, הקצב יהיה מהיר עבורו, או שתוואי השטח יהיה קשוח עבורו ולא מתאים ליכולות שלו. כשאתה עסוק "בלשרוד" אין מצב שתוכל לתכנן את הרכיבה או את המטרים הבאים וכשאין יכולת תכנון וכשאין מבט קדימה להמשך, אין מצב בעולם שיהיה ביצוע שיתאים לתוכנית. להיות עסוק בלשרוד את הרכיבה זה גרוע, לאורך כל הרכיבה אתם תרכבו על קצה היכולות שלכם וכשאתם על הקצה, עניין הנפילה או הטעות שכוללת גדר הפרדה זה עניין של זמן. כמו כן העייפות, התשישות וחוסר האנרגיה יגיעו מהר מדי. 

לכן חברים יקרים, 

תבחרו את קבוצת הרכיבה הנכונה והמתאימה לכם ברמת התוואי והקצב.

זה בסדר גמור ואפילו רצוי לרכוב עם "החזקים והמהירים" אבל בתאום ציפיות מראש, שהם, החזקים יתאימו את עצמם אליכם גם ברמת התוואי וגם ברמת הקצב.

שימו לב להערות מובילי הטיול: "טיול זורם, רמת שטח קלה" אולי קלה להם ודיי קשוחה לכם. אולי קצב נוח להם ודיי מהיר עבורכם.

אז שימו לב חברים,

והשתדלו לבחור נכון.

שלכם,

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: