זוגות זוגות – רכיבה בהרכבה

מורכב הוא חלק פעיל מהרכיבה. לא שק תפוחי אדמה או רחמנא ליצלן התנגדות הפוכה לתנועה.

צריך להבין שהוא תוספת משקל במקום גבוה ורחוק מהפרונט ולכן להפחית את כוחות התאוצה, הבלימה וההפניות, בטח אם המורכב עדיין לא מיומן.

בכדי שתתקיים רכיבה זוגית מושלמת, מורכב צריך להיות ניטרלי על האופנוע, ממש כמו ארגז. לאן שהאופנוע נוטה, המורכב איתו. עם זאת, חשוב עוד יותר, על המורכב להביט לאן שהרוכב מביט- ליעד.

על המורכב לאחוז בעזרת הירכיים את הרוכב ועם הידיים אפשר בידיות האחיזה או בגוף הרוכב, לא קריטי. לטובת סנכרון מושלם, יד אחת מאחור בנקודת אחיזה ואחת מחזיקה ברוכב. כדאי שיהיו סימני ידיים מוסכמים מראש לטובת תקשורת גם במהירויות גבוהות ותתאמנו על זה עד שהמורכב יהיה בלתי מורגש 🙂

יאללה תהנו, כזוג.

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

**בתמונה הראשית: מגה סנכרון ורמה גבוהה מאוד של ביצוע בהרכבה. על הכידון בשליטה מלאה- צח רשף. מורכב העל מאחור- עמית קרן.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: