מחלת השדרגת

מחלקות השיווק והטרייד של מותגי האופנועים, בדיוק כמו אלו של הסמארטפונים, נהיו אלופים בלשכנע אותנו שהדגם האחרון שרכשנו במיטב כספנו בדיוק לפני חצי שנה כבר ממש גרוע והדגם הבא הוא הוא ה-אופנוע, כמובן בתנאי שזו הגירסה עם הגרפיקה הממותגת 😉

כמו שאנחנו חוזרים וטוענים- תשקיעו בדלק וצמיגים! ברור שלרכוב על דגם זהה לזה של מארקז או ג'ארוויס זה הכי cool שיש אבל זה לא יעשה אתכם רוכבים טובים כמוהם או אפילו בכיוון. מה שכן יקדם אתכם משמעותית הוא ידע. וחשוב לא פחות- תירגול שלו!

אז בואו אלינו לקורסים ולאימונים של פרוריידינג בכדי ללמוד ולתרגל וצאו לגמוע דלק ו"להרוס" צמיגים.

ההנאה מובטחת והדרך לתוצאה חשובה ומהנה אפילו יותר מהמטרה והיעדים 😉

 דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: