אל תהיו חזירים

לא שיש לי בעיה עם חזירים חמודים אבל הם ממותגים כבעל חיים תאוותן וזללן 

וסבלנות היא אחד מהשרירים החשובים בו צריך כל אופנוען לשלוט בכדי לא להיקלע למצבים מסוכנים.

דו-גלגלי הוא כלי רכב עוקף ומהיר, משתחל ומתקדם, בטח במדינתנו חרושת הפקקים. אנחנו משפילי "וויז", אנחנו אפילו קצת מעל החוק כשאנחנו חותכים תורי רכבים ברמזור ומתגלגלים בשולי הפקק.

ואז קו לבן רצוף לפני הסיבוב שאתה הכי אוהב אז אתה עוקף ומהמר רק לרגע בנתיב הנגדי. אתה מגיע לרמזור ויש כמה רכבים ארוכים אבל אתה משתחל מימין ועומד ראשון ברמזור, מה כבר יקרה ברגע המעבר?

חוסר סבלנות הוא מתכון בטוח ל"כמעטים" ופוטנציאל לאסון. חוסר סבלנות היא טעות טקטית פטאלית.

רכבו בסבלנות, עוד חצי דקה תוכלו לעקוף ובוודאות תגיעו ליעד הרבה לפני המתוכנן 🙂

שלכם,

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

*בתמונה הראשית: דן מאלף ימאהה פייזר ומהפנט אתכם תוך כדי 😉

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: