השקפת עולם

השקפת עולם"- #MondayTip

משקף הקסדה הוא החלון דרכו אנחנו משקיפים החוצה ומביטים קדימה בזמן הרכיבה. משקף תקין, חף משריטות ונקי כמו הבית של אמא שלי הוא בסיס לריכוז ואחלה חווית רכיבה.

ארבע מצוות פשוטות בעולם המשקפים:

1.אף פעם לא לנקות את המשקף במטלית יבשה, לא משנה כמה רך החומר ממנו היא עשויה. גם אם בטווח הזמן הקצר זה ייראה נקי, בטווח הארוך זה שורט את המשקף.

2.כשמתאבד עליכם חרק או נרטב לכם המשקף תוך כדי רכיבה, אל תנגבו את זה בעזרת הכפפה. זה רק יחמיר את המצב!

3.לניקיון מושלם, זול וזמין יש להתיז על המשקף מים עם חומר לניקוי שמשות, להניח לו להיספג ולרכך את הלכלוך שהצטבר ורק אז לנגב ולייבש בעזרת מטלית או נייר רך. ברוב הקסדות המשקף פריק בקלות וניתן לעשות זאת משני הצדדים.

4.ב"תנאי שטח" תמיד כדאי שיהיו לכם כמה מטליות לחות ואם אין, ניתן להרטיב נייר טואלט או חתיכת בד במים ולהיות עדינים על המשקף.

*מעט מקצוענות באותו נושא: רכבתם עם משקף פתוח ונכנס לכם לכלוך או זבובון לעין? הדרך הטובה ביותר לנקות את העין היא למשוך גירוד עדין עם האצבע מכיוון האף כלפי חוץ ולהודות לנו בסיום בתוספת קידה יפנית מסורתית.

שלכם,

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

**בתמונת השער:  סביו שלנו בביצוע עם משקף נקי מתוך אליפות ישראל בקטנועים. גם שם הוא הצטיין בענק!

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: