ספורט טורינג

ספורט-טורינג היא קטגוריית אופנועים שפרחה עד סוף העשור הראשון של שנות האלפיים ונדרסה או הוחלפה ע"י כל מה שמכונה כיום אדוונצ'ר.

אופנוע ספורט-טורינג הוא כלי שמאופיין בתנוחת רכיבה חצי-ספורטיבית, מושב רך ונוח, מנוע חזק אבל בדגש על מומנט, בלמים לא פראיירים ומיגון רוח מצוין.

אי-שם לפני עשור כללה הקטגוריה בין השאר את משפחת הפייזר של ימאהה, הבנדיט של סוזוקי, הונדה vfr על נפחיו, וכמובן דוגמאות כבדות יותר כמו משפחת הפשע ZZR של קוואסאקי וכד'. הרשימה עוד ארוכה…הבנתם את הנקודה.

הקטגוריה הזו היא פוטנציאל למציאת אופנוע סופר שווה, משומש או חדש, שנותן מענה לרכיבה יום-יומית רגועה לצד גזיות מסלול מטורללות מבלי לשלם מחירים כבדים כאן וכאן.

תפתחו את הראש, הכל לטובה 😉

*כמובן שאתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו בכל ערוץ מדיה ונשמח לשוחח ולייעץ לכם על אופנועים וכל מה שמסביב.

**בתמונת השער: עמית קרן מדגים טרלול על פייזר 1000.

שלכם,

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: