אפשר לצאת לנוחיות?

"אזור הנוחות" הוא שדה הביצועים שבו נוח לנו כרוכבים לתפקד ברוגע ולהתמודד בקור רוח גם מול מצבים מלחיצים.

האם אתם מעיזים לנתק ולהפריד בין כיוון הסנטר לבין פנס האופנוע?

מהי זווית ההטיה המקסימלית בה אתם משוחררים?

כמה חזק ובכמה רגש אתם יודעים לתפעל בלמים?

איך השליטה שלכם בהיגוי מהכידון?

רוב בני-האדם עשויים מחומר שמתפקד פחות טוב תחת לחץ ודווקא ברגעים הקריטיים הללו שולפים תגובה אינסטנקטיבית שגויה במקום את הפעולה הנכונה שכנראה תוציא אותם מהברוך.

ככל שתתאמנו יותר, בטח תחת עיני מדריכים, כך תשכללו את יכולות המבט, עבודת הגוף, היגוי, שליטה בבלמים, כך תשפרו ותגדילו את אזור הנוחות שלכם ע"י טכניקה נכונה שתהפוך אוטומטית.

התוצאה- 

ראשית, יהיו לכם הרבה פחות "כמעטים" ותמנעו מהמון צרות. שנית, כשכבר תקלעו לצרה, יהיה לכם משמעותית פשוט יותר לפתור אותה.

שלכם,

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

*צילום התמונה הראשית: רונן טופלברג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: