אחיזת עיניים

לשיטתנו, מבט הוא כלי תפעול לכל דבר ברכיבה על אופנוע והוא הבסיס לטכניקת רכיבה נכונה.

אנחנו מצפים מכל רוכב מודע להיות קנאי לשדה הראייה שלו, לתכנן בעזרת המבט את הנקודות אותן יידרסו הגלגלים על-מנת לחבר קו רכיבה זורם.

חשוב לזכור שברכיבה בכביש הציבורי יש הפרעות אינסוף- בורות ביוב, מכוניות זולגות, סימוני צבע ועוד. כרוכבים, אנו רוצים להיות מודעים לבעיות אבל להסתכל דווקא על החיובי וכך כל הבעיות יהפכו להיות משניות ולא ימשכו את תשומת ליבנו. אנו רוצים להתרכז בטוב ולהפוך אותו לדרך שלנו. להחליט במבט היכן אנחנו כן(!!!) מעוניינים לעבור ולמקד את המבט לשם.

בברכת מיקוד במרחב,

דור אבן-כץ, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

צילום התמונה הראשית: עומרי גוטמן

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: