אילוף קופים

אילוף קופים זו משימה קשה,

במיוחד כשהקצב עולה ואיתו האנדרנלין.

אצל כל אחד ואחת מרוכבי השטח והכביש משתכן לו קוף שובב שרק ממתין לפרוץ את הכלוב ולשבש לנו את הרכיבה.

ב-35 שנות האופנוענות שלי ובמיוחד ברכיבות השטח אני חי בדו קיום מתוח ושברירי עם להקת קופי מקוק בתוך כלוב בראשי, חלקם שקטים, מתונים ומתנדנדים להם בפנאן על החבלים וממתינים לפקודה לצאת להשתולל, אך רובם שובבים מאוד ואפילו מסוכנים,  מתנדנדים בחוסר נוחות בכלוב ומנסים כל הזמן להתעסק עם המנעול, 

להשתחרר החוצה ולשבש לי ת'חיים.

אז למה הטיפ? ומה המטרה?

אלף את הקוף ושלוט בו!

המטרה היא לחזור מהרכיבה בשלום. עדיין רכיבת וואסח על הגז אך עם שליטה עצמית, מלווה בתכנון תא הרכיבה שרץ ומלווה אותנו קדימה.

אז איך? איך?? קיבינימט.

בזמן הרכיבה, כשהגוף חם, השביל פתוח לרווחה ולוחש לך לנסר אותו, כשאתה מרגיש ממש מחובר לאופנוע, כשאתה שומע שאגות של כיף בקסדה, כשהאנדרנלין זורם ועולה לראש…אז מתחילות השטויות, הווסאח הלא מבוקר על הגז, המון "כמעטים", הקו כבר לא מדויק, תכנון הרכיבה לוקה בחסר והביצוע לא מתיישב בול על התכנון, זריקות הזנב כבר פחות נשלטות, הקצב כבר גבוה מידי, ההוא בדיוק עקף אותך, האגו משתלט וכבר לא נותר לך "ספייר" לתיקון. מה שנקרא "אתה רוכב על הקצה שלך".

אז,

זה בדיוק הזמן לאלף את הקוף, זה בדיוק הזמן שאנחנו כרוכבים חייבים לגלות שליטה ואחריות. זה בדיוק הזמן של הבגרות כרוכב שרוצה וואסח ואחלה גז, אבל לחזור בשלום הביתה, זה בדיוק הזמן לשלוט בקוף, לרסן אותו, להשאיר את האגו במחסן בבית, לתפוס את הקוף בזנב ולהטיס אותו חזרה לכלוב.

אז בפעם הבאה שהקוף משתחרר לכם (אני מניח שזה יקרה ממש בקרוב)… זו ההזדמנות שלכם לבחון את כושר האילוף שלכם.

שלכם,

צ'יקו, מדריך רכיבה בפרוריידינג

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: