תדרכו עליי ודי!

רכיבת קטנוע וניהולו הטכני כמעט זהה לאופנוע למעט העניין הפעוט הזה, נו- אין מיכל דלק לחבוק עם הרגליים!

אוקיי, אבל יש מדרס רגליים שטוח ומקום לרגליים מלפנים, להרים אותן ולרכוב בסטלה, כמו על הריקליינר בסלון של ההורים. לא לא לא.

המקום המצוין הזה לרגליים נוצר לטובת טכניקת רכיבה נכונה. אנחנו מלמדים ללחוץ עם רגל ימין למטה ושמאל קדימה(דגש על הצדדים האלו כי בקטנועים בהם יש דוושת ברקס רגל היא ממוקמת בצד ימין) ובכך הרוכב מתחבר אל הקטנוע עם פלג הגוף התחתון ומשאיר את הכידון כמה שיותר משוחרר מלחצים. 

כן, בהאצות וגם בפניות ובעיקר בבלימות- הרגל הקדמית משחקת תפקיד סופר-משמעותי!

תהנו מהרכיבה, עם תכנון,

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: