רכיבה בעמידה

אנחנו כרוכבים מפעילים שלושה סוגי כוחות על האופנוע: תאוטה, תאוצה והפנייה. "גוף קודם לכוח" הוא מושג שאומר שלפני הפעלת הכוח- נכין את הגוף.

בעולם השטח והאדוונצ'ר, רכיבה בעמידה היא טכניקת חובה! בכדי להרוויח מהעמידה ולרכוב כך ללא מאמץ יש להקפיד על 'גוף קודם לכוח'.

רגע, מה???

זוכרים שפעם נסענו באוטובוס ועמדנו במעבר, היינו עוזבים ידיים ומשחקים עם הגוף בהתאם לפעולות הנהג? כשהוא מאיץ, נשענים לפנים, כשהוא בולם, נשענים לאחור.

אז בדיוק ככה!

רק שעכשיו אתם קובעים איזה כוח יופעל וכמה חזק ולכן אתם חייבים להכין את הגוף עוד לפני משיכת הגז ולפני הבלימה. ככה הכידון יישאר משוחרר, אתם תתאמצו פחות ותהנו מהרכיבה הרבה יותר. 

אההה, אבל זה דורש אימון. הרבה אימון. 

נתראה בעמידה,

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: