גריפ

גריפ הוא המוצר המולבש על הכידון ועליו אנחנו מניחים ידיים וממנו מתפעלים את המצערת, מנופים, אלקטרוניקה ועוד. גריפ הוא נקודת המגע העיקרית בין כפות הידיים לכידון. בספר האופנוע אולי כתוב "ידיות אחיזה" אבל זו הטעיה כי את האופנוע אוחזים עם הרגליים. 

הידיים? מטרתן להיות כמה שיותר ניטרליות כדי שהכידון, כן, יהיה משוחרר.

לעומת גריפ חדש, גריפ שחוק וישן יחייב אחיזה חזקה ושרירית של הידית. יכול לגרום לנו להוסיף אצבעות לאחיזה ויפריע לתפעול חלק ועדין של האופנוע.

ככל שהגריפ יהיה דק יהיה קל יותר לאחוז אותו ולתפעל בעזרתו את האופנוע.

לגבי התקנה, הגריפ צריך להתמקם ישירות על הכידון, ללא שימון או חומרים אחרים. בצד המצערת הגריפ צריך להיות חופשי מהמשקולת הימנית ומבית המתגים משמאל. גם לאחר עבודה מקצועית, וודאו שלאחר משיכת גז הוא חוזר בקלות למצב סגור.

לידיעה, הדור החדש של הגריפים הנפוץ בעיקר באופנועי אנדורו, מגיעים כיחידה אחת על ידית הגז ובצד שמאל מתחברים לכידון עם חבק בורג.

כן, גם באופנועי שטח, גם באופנועי כביש, הגריפ סופר חשוב!

בברכת גריפים משובחים,

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: