לא יותר, לא בדיוק, לא אולי.

"לא יותר, לא בדיוק, לא אולי".

הכביש הציבורי, בין אם מדובר במחלפים, כבישים הרריים מפותלים או כביש בינעירוני סטנדרטי, זה לא המקום לבדוק גבולות או להיות על הקצה.

בכדי "לפתור" את הרכיבה, עליכם להחליט על קו וקצב המתאימים למצב הנתון וזו לא משימה פשוטה בכלל!

"לא יותר, לא בדיוק ולא אולי" הוא קו מנחה וחלק מהקוד שלנו לטובת רכיבה בטוחה ומניעת פיספוסים בכביש הציבורי.

כלומר, בהכנה והתאמת קצב לקראת סיבוב או כל אלמנט הדורש פעולות תפעול, אף פעם לא נחליט ונבצע פעולה בקצב מהיר מדי או בהטייה חריפה מדי, אף פעם לא נוציא לפועל ביצוע שאנחנו חושבים שהוא בדיוק על גבול האחיזה או במקסימום הקצב האפשרי ואף פעם לא ניכנס ב"אולי"- בהימור.

לפי שיטה זו, יישארו לכם יותר מרווחי ביטחון, ספיירים. כך תימנעו מ"כמעטים", מבעיות, מתאונות.

נכון, זה פחות סקסי, פחות מגניב, פחות אדרנליני. את כל הכיף המושחז הזה תישמרו למסלולי המירוצים ולרכיבה במגרשי החנייה הסטריליים.

אז צאו להינות מהרכיבה, אבל עם תיכנון.

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

*בתמונה, עמית קרן שלנו, במסלול, מחפש את ה"בדיוק".

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: