״כל הראש״

"תפנו את כל הראש" זו ההערה אותה אנחנו צועקים לרוכב שנמצא בפנייה אבל מציץ להמשך הדרך עם האישונים במקום לכוון את הסנטר כ"כוונת".

כחיות בטבע, במצבי לחץ, האישונים שלנו מיתיישרים בגלגל העין ומשם הדרך לנעילת מבט על הסכנה קצרה מאוד. בנוסף, היכולת להפריד בין הכיוון אליו מופנה פנס האופנוע לבין הכיוון אליו מופנה הסנטר תיצור רכיבה זורמת ומדוייקת יותר.

כשאנחנו רוכבים ומתכננים פניה אנחנו צריכים להביט עם כל הראש אל היעד. כלומר, כתלות במהירות, לכוון את הסנטר כ- 2-5 שניות קדימה, אל המקום בו נרצה שיעברו הגלגלים. 

כתוצאה מעבודת מבט כזו נוכל להיות גם בטוחים יותר ולנהל סיטואציות מלחיצות לסיום חיובי.

אז תנו מבט, נכון, ואז בגז 😉

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

*בתמונה: כפיר אלדד ודן מקבילים, מסונכרנים, מביטים עם כל הראש 🙂

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: