״רק לא על הקווים״

קיץ, האספלט הישראלי מזעזע, זועק ומייחל לגשם שישטוף אותו ויחדש את האחיזה.

את רמת האחיזה שמספק האספלט אנו מזהים לפי כלל האצבע: כביש מט מבשר אחיזה, כביש מבריק משמעותו מחליק.

חוץ מזה, על גבי האספלט ישנם, מה שאנחנו מכנים, "זרזי החלקה". לדוגמה: מים, כורכר, חול, כתמי מיץ זבל/שמן וכד'. זרז ההחלקה הנפוץ ביותר הוא צבעי הסימון. כן כן, הצבעים שאיתם מסמנת המדינה חצים, מעברי חציה ושאר פינוקים 😉

הצבע הוא שכבה עבה, חלקה וחסרת אחיזה שנמצאת על האספלט ובשילוב מעט מים היא ממש סכנה. 

משחק עליו אני מקפיד באימונים יום-יומיים, במיוחד עכשיו במהלך הקיץ כשהכל יבש, הוא להעביר את הגלגלים כמה שפחות על הצבע. להביט ולעבור לצד החץ, לצלוף בין פסי מעבר החציה ולבחור מיקום ליד הקווים ולא עליהם.

בחורף הבא, אתם כבר תהיו מתורגלים לא "לדרוס" את סימוני הצבע ותימנעו מצרות מיותרות.

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: