מרפקים גבוהים

אחד ממאפייניה של תנוחת רכיבה נכונה היא "מרפקים גבוהים". כלומר, מיקום הזרועות בגובה הכידון כשהגישה לידיות התפעול היא מחלקן החיצוני לכיוון פנים.

מיקום מרפקים גבוה ו"התקפי" מאפשר לפלג הגוף העליון חופשיות ותנועה לרוחב האופנוע ובזמן פניות מגשים את ייעודו כ"משקולת מאזנת" ותורם לנו בשמירה על שיווי משקל ובמיקסום היכולת שלנו לתפעל את האופנוע תוך שחרור הכידון.

למרות שזו התנוחה האידיאלית, היא מאתגרת פיזית ולכן ניתן להרפות מעט כהדרך פשוטה לפתרון והקפיד על זה ברכיבה יותר טכנית!

טיפ מעשי: נסו להביט עם כל הראש לכיוון הפנייה ותוך כדי, הפנו גם את המרפק לאותו הכיוון ותהנו מפניה עם כידון משוחרר ופלג גוף עליון גמיש, חזק ופעיל באופן נכון.

בברכת מרפק חלומי,

דור, מדריך רכיבה בפרוריידינג.

*בתמונת השער, דן שלנו מחנך צמיגי קוביות קרביים לרכיבה על הצד.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: