השעון לא משקר

לא משנה אם אתם משתייכים לפוקדי המסלולים או מגיעים למגרשי החניה, האם האימון שלכם אפקטיבי?

איך אתם יודעים? אתם מרגישים שאתם טובים יותר? נגעתם עם הברך באספלט? עם המרפק? עם הפופיק? עזבו שטויות. 

רכיבה כנגד שעון מספרת סיפור על טכניקת הרכיבה, על בחירת הקווים, על חיבור בין פעולות וזרימה. הרעיון הוא להחליט על הקפה קבועה, ללמוד אותה, למדוד זמן ראשוני ואז להתחיל לקדוח.

לקדוח משמעו לבחור נושא טכני ולהשחיז אותו! זה יכול להיות מבט או עבודת גוף או בלימה או כל מה שמעניין אתכם לעסוק בו. אתם תבחרו אם בא לכם עין חיצונית או אוטודידקטיה. השעון ורק השעון יסמן האם האימון שלכם עשה שינוי ואתם אשכרה מהירים יותר או שמרוב חזרות קיבלתם קצת יותר אומץ וגילחתם מעט את זמן ההקפה או שאפילו זה לא קרה ורק שיפשפתם סליידר ללא כל תועלת אמיתית חוץ מתמונה לאינסטוש 😉

השעון מראה אמת.

צאו להתמודד איתה, 

דור, פרוריידינג.

עוד מאמרים

כתבות

מוטו, גיליון יוני 2012, כתב: נח אבגר הלוי .

הבטחה: בסוף קורס רכיבה בן יום אחד אתם תעשו דברים שלא עשיתם קודם, דברים שחשבתם שלוקח חודשים להגיע אליהם. אני לא טוען את זה כי אני מוכשר יותר מהרגיל אלא בגלל שבסוף יום ההדרכה, חוץ ממני, כל עשרת המשתתפים בקורס טענו שהם הפתיעו את עצמם.

קראו עוד
כתבות

סיבוב בזק – ימאהה MT-09

מאז שיצא האופנוע הזה, הימאהה MT 09, לאוויר העולם המקוון חשבתי לעצמי שיש כאן משהו שבאמת יכול להיות מעניין: שלדה מינימליסטית, תנוחה זקופה וכידון רחב כמו שאני אוהב. וכוח. הרבה כוח. לא כוח של 280 קמ"ש כשאתה מחופר תחת איזה חופה קטנה אלא כוח בשרני שדוחף את הגלגל האחורי לאורביטים מדליקים מסביב לגלגל הקדמי ואת הקדמי לאוויר. מומנט יהיה נכון יותר להגדיר כוח כזה.

קראו עוד
כתבות

עשר סיבות למה רכיבת שטח מועילה לרוכב הכביש.

כמעט כולם מסכימים שהרבה מהכישורים שנלמדו ברכיבת שטח הועברו ישירות לרכיבת הכביש. ככלל, אפשר לטעון שלרוכבי כביש עם רקע חזק ברכיבת שטח, יש שליטה הרבה יותר טובה, יותר מודעות והם רוכבים בטוחים יותר מאשר אלה שרוכבים רק בכביש. אז, הנה רשימת עשרת הסיבות למה רכיבת שטח היא נהדרת עבור רוכבי כביש:

קראו עוד

מעוניין בקורסים שלנו?

השאר פרטים ונחזור אליך: